Warsztaty Childbook w Siódemce

Nie od dzisiaj wiadomo, że czytanie rozwija. Co jednak zrobić, aby trwale zachęcić dzieci do sięgania po interesujące pozycje na domowych czy bibliotecznych półkach?

By pomóc najmłodszym w odnalezieniu pasji, grupa licealistek z Poznania postanowiła stworzyć projekt społeczny Childbook. W ramach projektu w szkołach oraz placówkach kulturalnych prowadzone są zajęcia promujące czytelnictwo. Czytaniu ciekawych książek towarzyszą wartościowe warsztaty plastyczno-ruchowe, które rozwijają twórcze myślenie oraz kreatywność dzieci.

W czwartek – 4 października 2018 roku – uczniowie klasy 2d oraz członkowie Szkolnego Klubu Miłośników Książek mieli okazję poznać fragmenty książki Dominiki Kulczyk pt. „Efekt Domina” opisujące życie dzieci w Malezji oraz podyskutować o trudnościach, z jakimi muszą się zmierzyć ich rówieśnicy każdego dnia. Młodsi uczniowie rysowali również swoją wymarzoną szkołę.

Wszyscy bawiliśmy się świetnie! Na kolejne spotkanie zapraszamy już niebawem.

Karolina Mickiewicz – II LO w Poznaniu