Minimalna przegrana Młodziczki Młodszej MUKS II Poznań

W niedzielę 28.10.2018r. w Szkole Podstawowej nr 7 im Erazma z Rotterdamu w Poznaniu drużyna MUKS II Poznań trenera Przemysława Milewskiego podejmowała drużynę UKS Krzesiny Poznań.
Był to pierwszy ligowy mecz dziewcząt z SP 7 i SP 78 reprezentujących w tym sezonie barwy MUKS-u Poznań w kategorii Młodziczki Młodszej ( U 13 ) w Lidze Wojewódzkiej. Koszykarki swój inauguracyjny mecz ligowy rozpoczęły bardzo zdecydowanie i nie pozwoliły przeciwniczką na swobodne rozgrywanie piłki. Wygrywając pierwszą kwartę.

W drugiej kwarcie zespół z Krzesin odrobił straty i do przerwy doprowadził do remisu. Po zmianie stron Muksiary wyszły na boisko słabo skoncentrowane, popełniały dużo niewymuszonych błędów i pozwoliły rywalką wyjść na kilkopunktowe prowadzenie. Na domiar złego kontuzji doznała kapitan zespołu Agnieszka Adamczak, która musiała opuścić boisko.

W ostatniej części meczu ogromna mobilizacja i chęć wygranej pozwoliła na zniwelowanie przewagi. Jednak to drużyna z Krzesin cieszyła się ze zwycięstwa. Przegrana jednym koszem zawsze boli ale dla Muksiar to motywacja do dalszych treningów i podnoszenia swoich umiejętności na wyższy poziom.
MUKS II Poznań : UKS Krzesiny Poznań 56:58 . (19:14, 12:17, 13:20, 12:7)

Punkty dla MUKS II Poznań : Patrycja Jabłońska 21, Agnieszka Adamczak 16, Oliwia Stachurska 8, Vanessa Kasprzak-Przewoźna 7, Marysia Ruciak 4, Marika Zielińska, Magda Matysiak, Marianna Sokołowska.

Przemysław Milewski