Międzynarodowy Dzień Muzyki w klasach I-III

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Muzyki biorąc aktywny udział w odbiorze prezentacji multimedialnej. Prezentacja składała się z dwóch części.

Pierwsza część to szukanie odpowiedzi na pytanie: Jaka może być muzyka?
W tym celu uczniowie wysłuchali kilku utworów instrumentalnych, które dały wiele doznań emocjonalnych kształtujących odpowiedź na pytanie jaka może być muzyka. Padało wiele wspaniałych i dojrzałych odpowiedzi.

Część druga prezentacji to: muzyką malowane – były to prace plastyczne dzieci wykonane na lekcjach do dowolnie wybranej muzyki.
Podczas prezentacji dzieci słuchały muzyki i oglądały prace plastyczne wykonane przez wszystkie klasy różną techniką.
Namalowane obrazki były bardzo różnorodne, a kształty i kolory niepowtarzalne. Dzieci trafnie zauważyły, że muzyka inspiruje do rysowania i malowania.

Na zakończenie prezentacji dzieci oglądały i wysłuchały utwory muzyczne w wykonaniu kury i kota.
Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie dobrze znanych piosenek: „Zaczarowane abecadło” oraz „Co może mały człowiek”.

Krystyna Grodzka