Klasa 3a w Majsterkowie

Dnia 18 października klasa 3a wybrała się na warsztaty poświęcone obróbce drewna do Castoramy.

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od malowania doniczek farbami akrylowymi w różnych kolorach. Każde z dzieci zostało zaopatrzone przedtem w firmowy fartuszek.
Doniczki schły, a my w tym czasie zabraliśmy się za cięcie wiórowej deski. Praca okazała się bardzo wyczerpująca, a do przecięcia jednej deski było potrzeba kilkoro dzieci. Duże zainteresowanie wzbudził też pokaz cięcia drewna piłą elektryczną. Na pamiątkę każde dziecko dostało małą deseczkę.

Gdy doniczki wyschły, przyszedł czas na samodzielne posadzenie w nich kolorowych wrzosów. Kwiaty piękne prezentowały się w samodzielnie pomalowanych doniczkach!

To nie koniec niespodzianek. Każde z dzieci otrzymało na pamiątkę drewniane kredki, temperówkę i linijkę. Były też gumki do mazania i gry typu „Czarny Piotruś”.

Uzbrojeni w nowe doświadczenia i upominki wróciliśmy do szkoły.

Wychowawczyni
Agata Borowska