Brawo pływacy!

Pływacy – uczniowie „Siódemki” przyczynili się do kolejnego sukcesu.
Nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów w klasyfikacji generalnej szkół w ramach zawodów pływackich, które odbyły się w październiku 2018 roku. Sztafety 6x25m rocznik 2006 i młodsi dziewcząt jak i chłopców uplasowały się na szóstym miejscu w Wielkopolsce. Niesamowitego pecha miała reprezentacja chłopców w roczniku 2004-2005 – sztafeta, która płynęła po medal została zdyskwalifikowana za zbyt szybki start do wody (falstart).
Szkołę nasza reprezentowali:

Matysiak Magdalena; Skrzypczak Gabriela; Józwik Agata; Mrówczyńska Julia; Ruciak Maria; Augustyniak Julia; Sokołowska Marianna; Kowalczyk Bartosz; Kołakowski Nikodem; Lorenc Filip; Wolak Bruno; Gęstwa Mateusz; Kałas Szymon; Brzeziński Maciej,

oraz Barczykowski Gniewomir; Siejek Sebastian; Żoładkiewicz Jędrzej; Żoładkiewicz Mateusz; Borne Mikołaj; Osicki Tobiasz.

Podziękowania za sportowa postawę i włożony wysiłek należą się wszystkim uczestnikom, w szczególności należy wyróżnić medalistów w konkurencjach indywidualnych:

Jędrzej Żołądkiewicz – srebrny medalista na dystansie 25 metrów stylem grzbietowym
Agata Józwik – brązowa medalistka na dystansie 25 stylem dowolnym
Mateusz Żołądkiewicz zajął 4 miejsce na dystansie 25 metrów stylem dowolnym.

Zachęcam wszystkich uczniów klas drugich i trzecich do udziału w zajęciach nauki pływania i doskonalenia swoich umiejętności. Pływanie należy do tych form działalności ruchowej człowieka, którą uprawiać można od wczesnego dzieciństwa do późnej starości. Korzyści płynące z opanowania umiejętności pływania są ogromne.
Najbardziej cieszy fakt, że kompetentność pływania wśród naszych uczniów jest na wysokim poziomie.

Trener pływania
Grażyna Szmyt