Arena Zawodów 2018

W czwartek, 11 października w poznańskiej hali Arena odbyła się czwarta edycja „Areny zawodów”, która jest częścią kampanii promocyjnej szkolnictwa zawodowego „Szacun dla zawodowców”. „Arena zawodów” to wydarzenie dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych, które pozwala im w praktyczny sposób poznać ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych powiatu poznańskiego i miasta Poznania.

Na trzynastu tzw. wyspach zawodów w poszczególnych branżach, zaprezentowanych było ponad 60 kierunków kształcenia. Uczniowie i nauczyciele przygotowali mnóstwo atrakcyjnych pokazów oraz zadań praktycznych dla młodzieży zainteresowanej określonymi zawodami. Uczeń miał okazję przekonać się, czy nadaje się do tego, aby te czynności wykonywać w przyszłości. Dodatkowo, doradcy zawodowi przeprowadzali testy predyspozycji zawodowych i pomagali sprawdzić, jakie zdolności ma uczeń, a co za tym idzie, w jakich kierunkach powinien się kształcić.

Zarówno uczniowie klasy VIII a, którzy odwiedzili Arenę, jak i ci, którzy nie skorzystali z praktycznych pokazów, mogą zapoznać się z przeglądarką zawodów, w których kształcą szkoły powiatu poznańskiego i miasta Poznania na stronie Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu.

Jolanta Podgórna