Uroczyste Pasowanie na Ucznia Siódemki

Już za chwilę pasowanie, z radością czekamy na nie…”
czyli
Uroczyste Pasowanie na Ucznia
Szkoły Podstawowej nr 7

W zimne, wietrzne popołudnie, 26 września atmosfera w naszej szkole wcale nie odzwierciedlała jesiennej pogody. Co ją tak bardzo ociepliło? Niezwykłe wydarzenie: Uroczyste Pasowanie na Ucznia Siódemki, na które czekał od początku roku szkolnego każdy uczeń klasy pierwszej.

Wszystkie dzieci, odświętnie ubrane, weszły marszowym krokiem do holu, gdzie czekały na nich tłumy zebranych gości, rozpoczynając od Pań Dyrektor i Pani Przewodniczącej Rady Rodziców przez wychowawców po najbliższych. W imieniu starszych uczniów naszej szkoły powitała wszystkich dwójka wybornych konferansjerów – Natalia z klasy 3a i Wojtek z klasy 3b. Z ramienia grona pedagogicznego imprezę poprowadziły pani Agata Borowska i pani Danuta Szymanowska.

Na początku pierwszaki wyrecytowały specjalnie na tę okazję napisane wiersze oraz radośnie zaśpiewały piosenki. Akompaniowała przy pianinie pani Krystyna Grodzka, która od lat ubogaca swoim talentem szkolne imprezy.

W podniosłym momencie poczet sztandarowy wprowadził sztandar szkoły, przy którym reprezentanci klas złożyli, w imieniu swoich kolegów, uroczyste ślubowanie. Kulminacyjnym punktem było dokonanie aktu pasowania na ucznia przez Panią Dyrektor Anettę Dropińską-Pawlicką, która do tego celu wykorzystała wielki, kolorowy ołówek. Każdy uczeń usłyszał słowa, na które czekał od kilku tygodni: „Pasuję ciebie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 7”. Wielkie brawa stanowiły najlepsze podsumowanie tak ważnego wydarzenia.

Co zrobić, by nikt z pełnoprawnych uczniów nie zapomniał tej wielkiej chwili? Na to sposób znalazły panie wychowawczynie, które rozdały dzieciom upominki – legitymacje szkole, tabla ze zdjęciami pasowanych uczniów, dyplomy oraz zawieszki z sylwetką Sowy Mądrej Głowy.
Dumnie pierwszoklasiści opuścili mury szkolne tymi samymi drzwiami, co zwykle, ale jakże odmienieni! Dlaczego? Bo wiedzą już z całą powagą, że od „jutra w naszej szkole pragną być dla wszystkich wzorem” !

W imieniu uczniów i wychowawców klas I
Beata Żyto z kl. I B