Wycieczka klasy 1b i 1c do Szreniawy

W czwartek 14 czerwca pierwszaki z klasy 1b i 1c odwiedziły Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno–Spożywczego w Szreniawie. Podczas pobytu w muzeum dzieci wzięły udział w lekcji pt. „Zwierzęta gospodarskie”, wysłuchały ciekawych opowieści przewodnika o wołach, krowach, świniach, koniach i owcach, odwiedziły wiejskie zwierzęta w ich zagrodach.

Pan przewodnik zaprezentował nam jak doi się krowę metoda tradycyjną i za pomoca dojarki elektrycznej. Każdy mógł spróbować dojenia sztucznej krowy oraz ubijania masła tradycyjną metodą.

Po lekcji wybraliśmy się na spacer po rozległym terenie muzeum. Udało nam się zobaczyć pawia, który z dumą zaprezentował swój piękny ogon. Odwiedziliśmy pawilon poświęcony wytwarzaniu mąki i pieczeniu chleba. W kolejnym budynku zobaczyliśmy krosna i poznaliśmy technikę tkania.

Nasz pobyt w Szreniawie zakończyło wspólne ognisko. Każdy z apetytem zjadł pyszną kiełbaskę. Do Poznania wróciliśmy w świetnych humorach, bogatsi o zdobytą podczas wycieczki wiedzę.

Wychowawczyni
Aneta Skorupińska