Tramwajada

W tym roku szkolnym klasy drugie realizowały projekt „Poznań – moje miasto”.

W ramach projektu poznaliśmy historię naszego miasta, najważniejsze i najciekawsze jego zakątki, zasłużone dla naszego miasta postacie. Byliśmy też na kilku wycieczkach tj. wizyta z Muzeum Rogalowym miasta Poznania, w poznańskiej katedrze czy na Starym Rynku. Bawiliśmy się też gwarą poznańską próbując dorównać legendarnej postaci Starego Marycha.

Na podsumowanie naszego projektu, w przedostatni dzień roku szkolnego wybraliśmy się na wycieczkę tramwajową „Jadę tramwajem i Poznań poznaję”. Była to wycieczka zabytkowym tramwajem nr 300 opracowana na podstawie książki Elizy Piotrowskiej pod takim właśnie tytułem.

Podczas wycieczki zobaczyliśmy m.in. katedrę, zamek królewski, poznańskie mosty, Międzynarodowe Targi Poznańskie, a także przypomnieliśmy sobie historię miasta oraz związane z Poznaniem legendy.
Uwieńczeniem naszej wycieczki był spacer po ZOO i zajadanie się smacznymi lodami.

uczniowie klas II
z wychowawczyniami