Mistrz Esperanto

12 maja w naszej szkole odbył się Konkurs dla klas 3 o tytuł „Mistrza Esperanto„. Dzieci, które przez cały ostatni rok uczestniczyły w świetlicowych zajęciach i uczyły się tego języka dziś miały okazję sprawdzić swoją wiedzę.

16 wspaniałych trzecioklasistów przygotowanych przez panią Monikę Rogowicz i Weronikę Buczkowską stanęło w szranki językowe. Oceniał je wyjątkowy gość Konsul Honorowy Peru pan Kajetan Pyrzyński oraz nasza Pani Dyrektor Anetta Dropińska-Pawlicka = esperantyści i pasjonaci tego języka.

Po wielu konkurencjach jury wyłoniło 7 finalistów, którzy będą mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami przed większym jury.

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy (oczywiście w języku esperanto) oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy dzieciom i nauczycielom świetlicy wspaniałej pracy!

Całoroczna praca opłaciła się!

Magdalena Olejniczak – kierownik świetlicy