Klasa III h na warsztatach kulinarnych w Family Cafe

Najlepiej smakuje, gdy sami gotujemy
czyli
klasa III h na warsztatach kulinarnych w Family Cafe.

W przedostatni dzień roku szkolnego wybraliśmy się na warsztaty kulinarne do Family Cafe. Nasz cel to wykonanie (i oczywiście zjedzenie) minipizzerinek.

Pierwszą rzeczą, jaka nam się spodobała był – jak to niektórzy z nas określili – „cukierkowy” różowo-turkusowy wystrój kawiarni. Zaraz potem zostaliśmy zaproszeni do specjalnie przygotowanej dla nas sali na piętrze i rozpoczęliśmy nasze kuchenne działanie.

Na początku musieliśmy zetrzeć bardzo duże kawałki sera – mistrzem na tym obszarze okazał się Dominik! Pokroiliśmy też pozostałe składniki : ananasy, szynkę, salami i pieczarki. Wreszcie przyszło nam się zmagać z ciastem drożdżowym. Udało się je doskonale wyrobić, a nasze pizze przybrały fantazyjne kształty –pojawiły się okrągłe placki, bułeczki z dziurkami w środku, serca, trójkąty lub połączone twory w formie dużej litery L, a także „kciuk”. Po ułożeniu ciasta na papierze do pieczenia posmarowaliśmy je sosem pomidorowym, posypaliśmy składnikami wg uznania, dodając kukurydzę, paprykę i pomidory. Drobno starty ser dopełnił całości.

Na efekt w postaci upieczonych, gotowych minipizzerinek czekaliśmy naprawdę krótko, a przynajmniej odnieśliśmy takie wrażenie, umilając sobie czas słownymi grami przy stole.

W sali pięknie zapachniało, gdy na blachach pojawiły się gorące kawałki ciasta. Zjedliśmy je z apetytem i o dziwo dziś nikt nie grymasił przy posiłku! Jaki stąd wniosek? Że samodzielnie przygotowane dania smakują najlepiej! Na pewno warto było doświadczyć kulinarnego zmagania i z radością spróbujemy powtórzyć nasz sukces w domu z bliskimi. Na pewno będą zadowoleni jak my!

Potwierdza najwyższą jakość przygotowanej pizzy Beata Żyto
wychowawczyni kl. III h