II Międzyświetlicowy Miting Sportowy

W piątek 8 czerwca,  w naszej szkole odbył się II Międzyświetlicowy Miting Sportowy. W zawodach uczestniczyło pięć szkół: SP 11, SP 13, SP 35, SP 36 oraz Siódemka jako gospodarz turnieju.

Kolejny raz zorganizowaliśmy imprezę dla dzieci uczęszczających do świetlic szkolnych i kolejny raz były to zawody w formie wyścigów rzędów. W tym dniu pogoda i dobre humory dopisywały wszystkim uczestnikom i organizatorom całej akcji, która rozpoczęła się niczym pojedynek kowbojów na dzikim zachodzie – w samo południe.

Szkoły rywalizowały w ośmiu konkurencjach, które wymagały od uczestników szybkości, zwinności i dokładności. Najlepsza w tym dniu okazała się SP 13, która zgromadziła komplet punktów, a o drugim miejscu zadecydowała dopiero ostatnia konkurencja, po której na minimalne prowadzenie wyszła Siódemka. Trzecie miejsce zajęła SP 11, ale pozostałe szkoły też dzielnie i do końca walczyły o jak najwyższą lokatę.

Podczas oficjalnego zakończenia wysiłki uczestników zostały nagrodzone medalami i „dyplomami” wykonanymi z drewna, po czym dzieci z uśmiechami na twarzy udały się w drogę powrotną do swoich szkół i świetlic szkolnych.

Poniżej kilka zdjęć i wideo-relacja z tych zawodów.

Grzegorz Szymanek