Geopraktyki – „W sercu Eurazji”

W poniedziałek, 11 czerwca 2018 roku, uczniowie klas siódmych oraz klasy 6c wzięli udział w prelekcji wygłoszonej przez członków Studenckiego Koło Naukowego Geografów im. S. Pawłowskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jacek i Tomek opowiadali o autorskim projekcie – „GEOpraktyki” – dzięki któremu młodzi geografowie mają okazję wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce poza granicami Polski. Podczas prezentacji uczniowie poznali specyfikę przeprowadzonych badań, zarówno z zakresu geografii fizycznej jak i społeczno-gospodarczej, które miały miejsce w Peru (2015), Boliwii (2016) i Kazachstanie (2017).

Najbardziej aktywni słuchacze nagrodzeni zostali jedynymi w swoim rodzaju upominkami przywieziony wprost z serca Eurazji! Mozaika krajobrazów doświadczonych podczas poprzednich ekspedycji wciąż jednak nie zaspokaja apetytu na poznawanie kolejnych części świata.

Tegoroczna edycja zaplanowana została na przełom września i października, a odbędzie się w Wietnamie. Czekamy więc na kolejne relacje z podróży, które idealnie wpisują się w obchodzony właśnie Rok Polskiej Geografii.
Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj: http://geopraktyki.amu.edu.pl/pl/

Artur Żyto
Nauczyciel geografii/ uczestnik III edycji GEOpraktyk „W sercu Eurazji” (2017)