Zawody Pływackie klas 2 i 3

Pod koniec maja na poziomie klas drugich i trzecich odbyło się podsumowanie nauki pływania w roku szkolnym 2017/2018. Pływanie jest jedną z umiejętności kształconych w „Siódemce”. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Podczas zajęć nasi uczniowie uczą się przede wszystkim bezpiecznego przebywania w wodzie i czynią to pod czujnym nadzorem wykwalifikowanych trenerów.

Podczas przeprowadzonych zajęć pokazowych najbliżsi (rodzice, dziadkowie…) mieli możliwość obserwacji umiejętności pływackich swoich pociech. Zabawa była wspaniała, wszyscy posiadali równe szanse, które były uwieńczeniem ciężkiej pracy włożonej przez uczniów naszej szkoły podczas lekcji nauki pływania. Pod koniec zajęć zorganizowano zawody pływackie.

W klasach drugich należało pokonać dystans 25 metrów, a w klasach trzecich 50 metrów dowolnym stylem pływackim. Wszyscy uczniowie, którzy przepłynęli założony dystans otrzymali certyfikaty pływackie „ Już pływam ”.

Na podstawie wstępnych eliminacji wyłoniono ekipę najlepszych pływaczek i pływaków Szkoły Podstawowej nr 7, która będzie reprezentowała naszą szkołę w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich Szkół Podstawowych kończących Edycję Nauki Pływania w roku szkolnym 2017/2018 na Termach Maltańskich.

WYNIKI SZKOLNYCH ZAWODÓW PŁYWACKICH KLAS II i III

3. Brzeziński Maciej 3c
4. Strzelewicz Kacper 3g
5. Szafrański Wiktor 3h

Gratuluję wszystkim uczestnikom i życzę dalszych sukcesów sportowych.

Dziękuję wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za wspaniałą sportową postawę i osiągnięcie tak dobrych rezultatów.
Najbardziej cieszy fakt, że stan umiejętności pływania wśród naszych uczniów jest na bardzo wysokim poziomie.

Trener pływania
Grażyna Szmyt