Wolontariusze z Siódemki na IX półmaratonie PKO Poznań

15 kwietnia odbył się już po raz jedenasty PKO Poznań Półmaraton. 12 tysięcy uczestników oraz ponad 700 wolontariuszy, a wśród nich liczna grupa uczniów naszej szkoły z klas szóstych i siódmych, zachęconych do działania przez Wiktorię Sierkę – liderkę z Fundacji Runport.

Wielkie wydarzenie i wielka nasza duma z 34 wolontariuszy Siódemki, którzy 14 kwietnia odbyli szkolenie, a 15 kwietnia pracowali w obsłudze punktu żywieniowego z wodą, owocami i izotonikami na mecie półmaratonu, przy wsparciu nauczycieli: p. Katarzyny Brzezińskiej, p. Magdaleny Świgoń i p. Magdaleny  Warzybok.

Poświęcili swój wolny czas, byli bardzo zaangażowani, odpowiedzialni i pokazali wielkie serca, a także to, jak potrafią wspaniale współpracować. Mimo zmęczenia uczniowie czuli ogromną satysfakcję oraz zapewnili gotowość do podejmowania kolejnych wyzwań.

Przypominamy, że aby uczestniczyć w inicjatywach wolontariatu Fundacji Runport, należy zarejestrować się na stronie fundacjarunport.pl, a następnie za pisemną zgodą rodzica przyłączyć do konkretnego wydarzenia.

Magdalena Warzybok

 

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu

Pomniejsz / powiększ czcionkę
Zmień kontrast