Nie bójmy się ratować

„Nie bójmy się ratować” – pod tym hasłem w Szkole Podstawowej nr 74 w Poznaniu odbył się konkurs dla dzieci. Jego celem było sprawdzenie ich wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy.

Do konkursu przystąpiły drużyny uczniów kilku poznańskich szkół podstawowych. Zawodnicy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe i odpowiadali na pytania teoretyczne oraz musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi. Udzielali m.in. pomocy osobie poszkodowanej w wypadku, wzywali służby ratunkowe i wykazywali się znajomością zasad ruchu drogowego.

Konkurs odbywał się przy wsparciu m.in. Urzędu Miasta Poznania, policji, pogotowia ratunkowego i Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Naszą szkołę reprezentowali:

Drużyna I-III :
Bartosz Mroczkowski kl. 2b
Nikola Broniecka kl. 3c
Jakub Kania kl. 3c

Drużyna IV – V :
Kaja Zantkiewicz kl. 4 d
Oliwia Wieczorkowska kl. 4 d
Zuzanna Grygier kl. 5 d

Drużyna VI – VII:
Marietta Pinczak kl. 6 d
Maja Wybierała kl. 7c
Zuzanna Szczepańska kl. 7c

Miło nam poinformować, iż drużyna w grupie wiekowej I-III zdobyła 1 miejsce, a reprezentantki kl. IV-V oraz VI-VII wyróżnienie!

Gratulujemy!

Agnieszka Czereśniowska i Alicja Dubel