Koszykarze Siódemki wice-mistrzami Wielkopolski

W dniach 20-21 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się Finały Wojewódzkie XIX Igrzysk Dzieci w Koszykówce Chłopców Szkół Podstawowych.

Reprezentacja Siódemki w składzie: Bartek Antoszczyszyn, Damian Sójka, Remigiusz Warzybok, Franciszek Wieczorek, Mateusz Berłowski, Szymon Fornal, Oliwier Grzesiak, Nikodem Kołakowski, Mikołaj Kwiatkowski, Filip Lorenc, Bruno Wolak, zdobyła srebrny medal ulegając tylko gospodarzom turnieju.

W Finale Wojewódzkim wzięło udział osiem szkół, wyłonionych w drodze eliminacji miasto – powiat – rejon. Wszystkie drużyny rozlosowane zostały na dwie grupy po cztery zespoły. W grupach grano systemem każdy z każdym. Następnie zespoły z pierwszych miejsc walczyły w półfinałach z zespołami z drugich miejsc, a pozostałe drużyny rozgrywały mecze o miejsca 5-8.

Zawodnicy naszej szkoły po losowaniu trafili do grupy A. Kolejno rozegrali mecze z zespołami: SP 7 Leszno, SP 1 Ostrów Wlkp, oraz SP 4 Piła zajmując 2 miejsce w grupie. W półfinale nasza drużyna spotkała się z zawodnikami z SP 5 z Ostrowa Wlkp. Po bardzo dobrym spotkaniu w naszym wykonaniu odnieśliśmy zwycięstwo zapewniając sobie drugie miejsce.

W meczu finałowym mimo chęci i walki do ostatnich minut, musieliśmy uznać wyższość gospodarzy, którzy zasłużenie zdobyli tytuł Mistrza Wielkopolski.

Gratulacje dla całego zespołu za postawę i zaangażowanie podczas całego turnieju. Wielkie brawa dla wyróżnionych zawodników Bartka Antoszczyszyna, który otrzymał nagrodę najlepszego zawodnika w zespole oraz Remigiusza Warzybok, który został wybrany do Piątki Turnieju.