3e w Ameryce Północnej

Jest takie powiedzenie o wirtualnym podróżowaniu – „palcem po mapie„. W taki właśnie sposób podróżowali uczniowie klasy 3e.

Najpierw pracowali z atlasami geograficznymi; oglądali i odczytywali położenie kontynentu na mapie świata, sprawdzali ukształtowanie terenu, wyszukiwali elementy krajobrazu. Z tą pracą nie było najmniejszego problemu :).

Później dzieci poznawały faunę i florę, prezentowały różne ciekawostki dotyczące Ameryki Północnej. Zaprezentowały historię omawianego lądu, hipotezy dotyczące odkrycia tegoż, powstanie określenia rdzennych mieszkańców – Indianami. Jako podsumowanie swojej wiedzy wykonały piękne plakaty.

Przeczytały „Legendę indiańską”, która opowiadała o wierzeniach Indian związanych z powstaniem konstelacji Wielkiej Niedźwiedzicy i Małego Wozu.
Uzupełnieniem pracy była podróż wirtualna – czytelnicza po Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych.
Pewnie niektórzy uczniowie będą mieli okazję zobaczyć na własne oczy te cuda Ameryki, o których dzisiaj czytają.

W nadchodzącym tygodniu wędrujemy do Ameryki Południowej – howgh.

Adriana Maćkowiak