Turniej koszykarski klas IV w Siódemce

Tuż przed feriami, w dniu 8 lutego w naszej szkole odbył się turniej koszykówki dla dziewczynek kl IV.
W turnieju brały udział cztery szkoły, które współpracują z klubem koszykarskim MUKS Poznań:

• SP 17- trener Aleksandra Semmler,
  • Sp 78- trener Jacek Skrzypczak,
  • Sp 1 Kórnik- trener Kamil Słowik,
  • Sp 7 – trener Katarzyna Barańska.

Turniej rozegrany był systemem każdy z każdym, na dwóch salach równolegle. Ponieważ mecze toczyły się jeden po drugim i każdy zespół rozegrał trzy mecze bez odpoczynku, wymagało to nie lada kondycji fizycznej i psychicznej zawodniczek i ich trenerów. Dodać trzeba, że poziom był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie decydował czasem jeden punkt.

W czasie turnieju trenerzy wyróżnili najlepsze zawodniczki zespołu. Za najlepszą zawodniczkę z Siódemki uznano Oliwię Wieczorkowską, natomiast wyróżnienie otrzymała Bianka Adamczewska.

Najlepsze zawodniczki turnieju zostały wyróżnione statuetkami, a wyróżnione koszykarki dyplomami i drobnymi upominkami.

W końcowej klasyfikacji turnieju szkoły zajęły następujące miejsca:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 7
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 z Kórnika
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 17
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 78

To już kolejne zwycięstwo koszykarskiej drużyny kl. 4 w turniejach organizowanych przez MUKS Poznań.

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom woli walki i zaangażowania. Czekamy na następny turniej.

trener Katarzyna Barańska

Więcej zdjęć…