Udana końcówka roku piłkarzy ręcznych

W ostatnim miesiącu „starego roku” wszystkie grupy szczypiornistów naszej szkoły rozegrały mecze i turnieje w swoich kategoriach wiekowych.

W pierwszy weekend grudnia chłopcy klasy 6d wzięli udział w bardzo silnie obsadzonym Ogólnopolskim Turnieju Sparta Cup w Obornikach Wlkp. Po 3 dniowych często bardzo emocjonujących rozgrywkach nasz zespół zajął 4 miejsce, ulegając w meczu o brąz gospodarzom dopiero po rzutach karnych. Miejsce zaraz za podium przyjęte ze sporym niedosytem wynagrodziła nagroda indywidualna Króla Strzelców Turnieju dla Tomka Jelinskiego, natomiast Adam Biegoń został wyróżnionym zawodnikiem zespołu.

W środę 6 grudnia młodszy rocznik chłopców klasy 4d uczestniczył w Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 46. Zawodnicy z imponującymi wynikami zwyciężyli w swojej grupie, a w Finale Turnieju pokonali kolegów z Trzcianki 13:2 ciesząc się ogromnie ze zwycięstwa w całej imprezie.

Już kolejnego dnia tj. 7 grudnia ponownie na boisku pojawili się chłopcy z klasy 6d, którzy rywalizowali w ramach II etapu Mistrzostw Miasta Poznania. Na parkiecie naszej szkoły zawodnicy pewnie pokonali kolegów z SP 42 19:5, SP 56 21:2 oraz SP 26 22:4. Zwycięstwo w turnieju dało nam awans do 3 etapu Poznańskich Igrzysk Dzieci.

Po kilku dniach oddechu do boju stanęli najmłodsi z najmłodszych, którzy rywalizują w rozgrywkach MKS HANDBALL LIGA SZKRABÓW. W turnieju rozegranym 11 grudnia chłopcy pokonali zespoły ze szkół 74 i 84, ulegając starszym kolegom ze Szkoły nr 88. Po cyklu 4 turniejów nasza reprezentacja zajmuje wysokie 3 miejsce.

Ostatni turniej w roku 2017 należał do reprezentantów klasy 4d, którzy 18 grudnia wyjechali do Środy Wlkp w ramach rozgrywek Ligi Wojewódzkiej. Chłopcy reprezentując barwy klubu MKS Poznań w 3 spotkaniach z zespołami z Poznania (SP 10), Konina oraz Środy Wlkp odnieśli wysokie zwycięstwa. Po 2 turniejach Ligi Wojewódzkiej nasi chłopcy są liderami rozgrywek.

Rozgrywki w Nowym Roku zainaugurują zawodnicy klasy 4d, którzy 23 stycznia wezmą udział w kolejnym turnieju w ramach Ligi Wojewódzkiej.

Trzymamy kciuki za naszych „szczypiornistów” !!!

Trenerka: Joanna Draszkiewicz

Opublikowano: 16.01.2018