Podróż w egzotyczny świat mody z klasą 3e

W styczniu uczniowie klas 1-3 – w ramach walki o Złotego Erazma 2018 – muszą wykonać planszę przedstawiającą różne stroje.

Klasa 3e wylosowała stroje arabskie. Najpierw dzieci obejrzały prezentację, zobaczyły różnorodność odzieży. Okazało się, że w świecie arabskim, powiedzenie „Co kraj, to obyczaj” jest uzasadnione i prawdziwe. Trudno było zdecydować się, jaką odzież zaprezentować.

W końcu podjęliśmy decyzję, że przedstawimy burkę i galabiję. Burka to strój damski, popularny przede wszystkim w Afganistanie, a galabija to męska szata, bardzo popularna w świecie arabskim.
Po dokonaniu wyboru, dzieci przystąpiły z zapałem do pracy. Pracowały w oparciu o różne materiały: tekstylia, cekiny, papier. Aż miło było popatrzeć, jak powstają burki i galabije. Miło było posłuchać narad, uzgodnień – nikt się nie kłócił, każdy członek zespołu wykonywał starannie swoje zadanie. Praca i pomysły były modyfikowane do ostatniej chwili.

Po wykonaniu zadania plastycznego, przyszedł czas na opisanie części garderoby.
Jestem przekonana, że wiele wiadomości zostanie w pamięci po zastosowaniu wiedzy w praktycznym działaniu.
Dzieci z 3e swoje zadanie wykonały doskonale i punktualnie. Rzetelność, kreatywność i punktualność to bardzo cenne przymioty!

Adriana Maćkowiak

Opublikowano: 21.01.2018