Testerzy pierwszej edukacyjnej gry o planie daltońskim – Daltonki

Klasa 2a od ponad dwóch lat zdobywa kompetencje i wiedzę przy pomocy koncepcji planu daltońskiego. Realizuje podstawowe trzy filary: samodzielność, odpowiedzialność i współpracę oraz dokonuje refleksji swojego procesu edukacyjnego.

Ja i moi wychowankowie we wrześniu przeżyliśmy niezwykłą przygodę. Zostaliśmy wytypowani, jako jedyni przedstawiciele klas od 1 do 3 w Polsce do przetestowania pierwszej gry edukacyjnej na temat planu daltońskiego – Daltonki. Mieliśmy do dyspozycji przysłany prototyp kart. Uczniowie sprawdzali karty, odczytywali graficzne znaki znajdujące się na nich, segregowali, grali w Piotrusia, Memo, odpowiadali na trudne pytania. Pierwszy raz, tak poważnie rozmawialiśmy o planie daltońskim, który towarzyszy nam na co dzień.

Czytaj więcej…