Rekord dla Niepodległej

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Siódemka odśpiewała czterozwrotkowy hymn narodowy.

Wspólna akcja ministerstwa edukacji i Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zakończyła się ogromnym sukcesem. 9 listopada o godz. 11:11 blisko 5 mln uczniów (4 867 937), a także prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych jednocześnie odśpiewało czterozwrotkowy hymn narodowy.
Dodatkowo w akcję zaangażowało się prawie 14 tys. uczniów oraz 1055 nauczycieli ze 109 szkół polonijnych z całego świata*.
Jeszcze nigdy w historii Polski tak wiele osób w tym samym czasie nie zaśpiewało „Mazurka Dąbrowskiego”. To historyczny dzień, w którym uczniowie i nauczyciele pokazali jak być razem, wspólnie świętować 100-lecie niepodległości oraz cieszyć się z tego, że jesteśmy Polakami.

Wszyscy w Siódemce także śpiewaliśmy hymn – w klasach, na sali gimnastycznej, w świetlicy – wszędzie tam, gdzie właśnie odbywały się zajęcia. Jesteśmy dumni, że w ten sposób mogliśmy włączyć się do akcji i uczcić tak wspaniałą rocznicę.
Koniecznie zobacz film z tego wydarzenia.

 * informacje ze strony MEN