Majowe święta w Siódemce

Maj to szczególny miesiąc. Kojarzy nam się z wiosną, piknikami, wycieczkami rowerowymi.
Z tym miesiącem związane są również dwa ważne wydarzenia historyczne – Uchwalenie Konstytucji 3-ciego Maja oraz wejście Polski do Unii Europejskiej.

Dlatego też, już po raz drugi, przed majowymi świętami w dniu 27 kwietnia w naszej szkole został zorganizowany apel, mający na celu przypomnienie młodzieży historycznego tła zbliżających się uroczystości.

Po oficjalnej części, przygotowaliśmy „Piknik majowy”. Przed klasami uczniowie rozłożyli koce, przynieśli przygotowane smakołyki i ubrani w piknikowe, biało-czerwone stroje, przystąpili do rozwiązywania quizu historycznego związanego z majowymi świętami.

Pani Dyrektor i organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom za pracę włożoną w przygotowanie uroczystego pikniku.

Monika Kasprowicz

Zobacz więcej zdjęć oraz krótki film z apelu.