Siódemka Szkołą Liderów Edukacji Globalnej

16 września br. nasza szkoła otrzymała certyfikat Szkoły Liderów Edukacji Globalnej za działania podjęte w roku szkolnym 2016/17. W ramach realizacji zadań uczniowie klas IV i V uczestniczyli w spotkaniu z wolontariuszką, podczas którego dowiedzieli się, że Afryka to kontynent wielu kultur (zobacz relację).
Poza tym wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. “Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030”. Nina Pilarek, która przygotowała pracę pod kierunkiem pani Jolanty Paluszak-Dudy, została nagrodzona tytułem Finalisty (zobacz pracę).
W maju przeprowadziliśmy szkolną Grywalizację, której zadania konkursowe związane były z 9 Celem Zrównoważonego Rozwoju: Innowacyjność, Przemysł, Infrastruktura.
Finałem naszych działań był udział w happeningu podczas Festiwalu Malta. Uczniowie skandowali o potrzebie pokoju na świecie. Na transparentach prezentowali swoje poglądy i potrzeby (zobacz relację).
Wszystkim, którzy włączyli się w działania Edukacji Globalnej, bardzo dziękuję.

Szkolny koordynator EG
Katarzyna Brzezińska