Poznaj Poznań – spacer po Poznaniu

W ramach kółka zainteresowań „Poznaj Poznań” w najbliższą sobotę 23 września zapraszam na wspólne spacerowanie i zwiedzanie miejsc związanych z okresem zaboru pruskiego w Poznaniu. W planie spacer i nieco historii o Placu Wolności, przejście do dzielnicy Zamkowej. Pomówimy o relacjach jakie panowały wówczas między Polakami a Niemcami. Będziemy cofać się w czasie i z pomocą starych fotografii odtwarzać będziemy miejsca, które zniknęły z krajobrazu Poznania lub zmieniły swoje oblicze.

Spacer organizowany jest przez Spacer po Poznaniu – kameralne zwiedzanie miasta (więcej informacji o organizatorze znaleźć można na ich stronie na facebooku).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zbiórka o godz. 11:00 przy wejściu do szkoły od strony dużego boiska.

Zabieramy ze sobą 2 bilety 40min. lub kartę PEKA oraz legitymację szkolną.

Powrót pod szkołę i zakończenie ok godz. 14-14:15.

Ilość uczestników na to wyjście ograniczona (max.10 osób).

Decyduje kolejność zgłoszeń (zgłoszenie wysłane poprzez edziennik). Do osób, które zostaną zapisane na wyjście, wyślę informację zwrotną z potwierdzeniem ich udziału.

Zapraszam

Anna Snopek