„Starsi młodszym”, czyli inscenizacja dzieci z kółka recytatorskiego

We wtorek, 5 grudnia dzieci z kółka recytatorskiego wraz z uczniami klasy 2b odwiedziły najmłodszych uczniów naszej szkoły, czyli dzieci z oddziału przedszkolnego. Przygotowały dla nich krótką inscenizację pt. „ Co słychać w jesiennym lesie?”. Inscenizację przygotowywały na zajęciach kółka recytatorsko–literackiego, a rekwizyty i kostiumy zostały wykonane z pomocą rodziców. Uczniowie bardzo przeżywali swój występ. Zależało im, aby wypaść jak najlepiej. Przez kilka tygodni ćwiczyły dykcję oraz właściwą interpretację tekstu, poszczególnych ról. Dużą uwagę przywiązywały do tego, aby gestem i zachowaniem pokazać, jakim są zwierzątkiem.
Dzieci z „ zerówki” z zapartym tchem obserwowały i słuchały inscenizacji, a po zakończeniu nagrodziły starszych kolegów i koleżanki gromkimi brawami. Było to bardzo miłe spotkanie i myślimy, że nie ostatnie.

Opiekun kółka recytatorskiego
Danuta Szymanowska