Akcja dla osób obłożnie chorych na Osiedlu Kopernika

Co roku, w ostatnią sobotę przed Świętami, w czas najgorętszych zakupów i porządków przedświątecznych ruszamy do osób obłożnie chorych na osiedlu Kopernika.

I tak zadziało się 16 grudnia o godz. 10:00. Nasi uczniowie z Siódemki zamienili się w Aniołów i przybyli, aby rozdać paczki ufundowane przez parafię pw. Świętej Rodziny. Na liście było aż 120 chorych, ale nie musieli na nas zbyt długo czekać, ponieważ nasi kochani wolontariusze przybyli w takiej liczbie i z takim zapałem, że aż śmigali po osiedlu, w końcu po to mają skrzydła…

W tym roku dodatkowo wręczaliśmy KAŻDEJ OSOBIE CHOREJ piękną kartkę wykonaną samodzielnie przez Mały Samorząd. Piękny pomysł p. Joli Ławniczak sprawdził się, bo radość z tych kartek była naprawdę wielka. Kartki cudne, co widać na zdjęciu!

Pragnę podziękować za tę akcję KOCHANYM RODZICOM, dziękuję za zgodę na udział ich dzieci, za poświęcenie w postaci przyprowadzenia i odbioru dzieci w czasie, wiadomo, szalonym… Dziękuję zwłaszcza tym Rodzicom, którzy wzięli osobiście udział w tej akcji.
KOCHANE DZIECIAKI, Wam dziękuję najmocniej, bo bez Was ta akcja nie miałaby czaru i wdzięku, i skrzydeł… Dziękuję za iście anielski taniec.
ALICJO DUBEL i MAGDO WARZYBOK spłynęłyście na tę akcję jak Anioły, dokładnie brakowało dwóch opiekunów, bardzo dziękuję!

Przeczytajcie parę słów o akcji, ponieważ każda jest inna. Wzruszenia i łzy wpisane są w te działania, jak w żadne inne. Nie można nie oniemieć, gdy na naszych oczach wynoszona jest Pani do karetki… Spóźniliśmy się… A może nie, trafiliśmy, żeby odrobinę wesprzeć.
Myślę, że każda grupa, a było ich kilkanaście, mogłaby opowiedzieć swoją wzruszającą historię, więc powiem za nich krótko. Ot, Anioły zstąpiły na ziemię.

Przepraszam, że na zdjęciach jest tylko moja grupa, ale dobrze wiem, jak trudno jest robić zdjęcia, gdy serce pracuje.

WSZYSTKIM STOKROTNE DZIĘKUJĘ.
Jolanta Podgórna