Warsztaty plastyczne klasy 1b

   24 listopada nasza klasa gościła znaną ilustratorkę książek dla dzieci oraz wydawcę, panią Elżbietę Krygowską – Butlewską. Nasze zajęcia rozpoczęły się od opowiadania pani Elżbiety na czym polega jej praca. Dowiedzieliśmy się jak powstają podziwiane przez nas ilustracje do książek. Mogliśmy zobaczyć pierwsze szkice, zanotowane pomysły, które później zmieniają się w barwne obrazy. Porównywaliśmy oryginalne prace autorki z wydrukowanymi w książkach ilustracjami. Naszym zajęciom towarzyszyła postać stworzona przez panią Elżbietę – Tęczak.
Wysłuchaliśmy kilku wierszy z tomików Joanny Papuzińskiej oraz Emilii Waśniowskiej, ilustrowanych przez naszego gościa i rozmawialiśmy na ich temat.
Po tej części zajęć zajęć przystąpiliśmy do działania. Teraz my zamieniliśmy się w twórców. Otrzymaliśmy wielobarwne formy przygotowane przez panią Elżbietę i zadanie – stworzenie stworka i nadanie mu imienia. Niektórzy z nas wykorzystali je w postaci uszu, u innych zamieniły się w nogi albo brzuchy. Każda praca była inna. Nasz gość był pod wrażeniem dziecięcej wyobraźni. Efekty oceńcie sami. Zapraszamy do galerii.

Aneta Skorupińska

Opublikowane: 26.11.2017

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu

Pomniejsz / powiększ czcionkę
Zmień kontrast