Śniadanie daje moc klasie 3e

GDY „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!”

Klasa 3 e bierze udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem„. Pracy sporo. Większość zadań już wykonaliśmy.

Pewnego dnia przygotowaliśmy pyszne, fantazyjne przekąski, które wspólnie zrobiliśmy – każdy według własnego przepisu. Zjedliśmy razem śniadanie. Tym samym połączyliśmy udział w akcji „Śniadanie daje moc” z naszym projektem. Przekąski pachniały zniewalająco, tak też wyglądały i smakowały.

Po zjedzeniu wyśmienitego, samodzielnie przygotowanego śniadania, wzbogaconego wyjątkowo apetycznymi przekąskami, przystąpiliśmy do wykonania klasowej książki kucharskiej pt.: „Fantazyjne przekąski dla dzieci„. Do ilustracji prezentującej nasz kulinarny pomysł, wykonaliśmy instrukcję jego wykonania.

Później stworzyliśmy plakaty pt. „Dbam o zdrowie„. Musieliśmy poradzić sobie z trudnością, jaką był zakaz pisania jakichkolwiek wyrazów – temat należało zaprezentować tylko w formie graficznej.
Chcemy jeszcze rozpropagować nasze działanie i zachęcić koleżanki i kolegów innych klas do zdrowego trybu życia. Planujemy udać się z wizytą do pierwszoklasistów z własnoręcznie przygotowanymi piramidami zdrowego żywienia i krótko je zaprezentować. Plakaty powiesimy na korytarzu.

Gdy zdrowo jemy, lepiej i szybciej uczymy się, jesteśmy weseli i radośni, mamy sporo energii i możemy ją doskonale wykorzystać. Zagościła już jesień, a to pora roku sprzyjająca chorobom – warto zabezpieczyć się przed nimi poprzez właściwe odżywianie się.

Adriana Maćkowiak – wychowawczyni