„Śniadanie daje moc” w klasie 2b

W środę, 8 listopada odbyła się kolejna edycja programu „Śniadanie daje moc”. Uczniowie klasy 2b wzięli w niej udział i w czwartek, 9 listopada przynieśli do szkoły zdrowe produkty, aby samodzielnie przygotować zdrowe kanapki. Wśród produktów przeważały warzywa: rzodkiewki, pomidory, ogórek, sałata, szczypiorek. Był też twarożek, żółty ser, ugotowane na twardo jajka i wędliny. Zanim przystąpiliśmy do przygotowania zdrowego śniadania przypomnieliśmy sobie piramidę zdrowia.

Wiemy, że oprócz zasad zdrowego odżywiania dla naszego zdrowia bardzo duże znaczenie ma ruch na świeżym powietrzu, stąd po wspólnym śniadaniu i krótkiej pracy w klasie poszliśmy na boisko szkolne, aby w praktyce zadbać o zdrowie.

A wracając do naszych kanapek, przygotowanie ich było dla nas dużą frajdą i każdy starał się, aby były one bardzo kolorowe. Nasza pani zadbała o wystrój stołów, bo wiemy, że „jemy także oczami”. Kanapki bardzo nam smakowały i już postanowiliśmy, że musimy częściej organizować „wspólne samodzielnie przygotowane śniadania”. Tego dnia otrzymaliśmy jeszcze jabłka i mleko w ramach programu „Owoce, mleko w szkole”.

Wspólne śniadanie w 2b można zobaczyć na zdjęciach.
Danuta Szymanowska

Opublikowano: 12.11.2017