Pilnie uczę się – jestem PATRIOTĄ!

W środę, 8 listopada, Mały Samorząd Uczniowski przygotował dla swoich koleżanek i kolegów uroczystość związaną z obchodami Święta Niepodległości.
W tym roku przypada ono w sobotę, dlatego postanowili uczcić ten dzień w środę.
Na spotkanie uczniowie przybyli ubrani w stroje galowe wzbogacone symbolami narodowymi. Zuchy nałożyły swoje mundurki.
Spotkanie odbyło się w pięknej scenerii, w przyciemnionym holu.
Na podłodze, Pani Dyrektor wraz z wychowawcami i przewodniczącymi klas, zapalili świece nadając tym niepowtarzalny nastrój uroczystości.

Dzieci z Małego Samorządu dokładnie wyjaśniły, kto jest patriotą, jak należy postępować, aby na to miano zasłużyć. Goście poznali wojenną historię babci jednej z koleżanek. Takich historii domy wielu dzieci mają na pewno sporo.
Jak co roku, uczniowie uświetnili spotkanie odśpiewanymi piosenkami patriotycznymi. Na zakończenie uroczystości wszyscy zaśpiewali starą, piękną pieśń harcerską pt.: „Ogniska już dogasa blask„.
Uczniowie spisali się na medal, swoją postawą pokazali, że są godnymi uczniami Siódemki i małymi Patriotami!

Opiekunki Małego Samorządu Uczniowskiego

Zobacz więcej zdjęć