Obchody Święta Niepodległości

W piątek, 10 listopada, odbył się w naszej szkole uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości.

Uczniowie klas IV-VI przybyli na spotkanie ubrani w stroje galowe ozdobione kotylionami w barwach narodowych. Każda z klas otrzymała za zadanie wykonać pieśń patriotyczną i odpowiedzieć na pytania dotyczące tekstu pieśni oraz tekstu hymnu państwowego. Komisja oceniająca występ była pod wrażeniem przygotowania uczniów do tej uroczystości i konkurencji. Zdobyte podczas występu punkty, zostaną wliczone przy zdobywaniu statuetki Złotego Erazma.

Samorząd Uczniowski przygotował dla swoich koleżanek i kolegów z klas siódmych grę „Na Kasztance ku wolności”. Uczniowie zaangażowali się w zadania (ułożenie portretu z rozsypanki, rozwiązanie krzyżówki, quiz wiedzy o Polsce, test wiedzy o Józefie Piłsudskim oraz sztafetę). Nagrodą główną były cukierki Kasztanki, które zdobyła klasa 7 B.

Agnieszka Tomaszczyk

Opublikowano: 16.11.2017