Klasa 1b i 1c z wizytą w Rogalowym Muzeum Poznania

9 listopada nasze klasy odwiedziły Rogalowe Muzeum Poznania i wzięły udział w warsztatach cukierniczych. Każdy uczeń otrzymał na wstępie kucharską czapkę. Tak wystrojeni wysłuchaliśmy legendy o rogalach świętomarcińskich i poznaliśmy postać św. Marcina.

Prowadząca zajęcia pani nauczyła nas wielu słów w gwarze wielkopolskiej. Dowiedzieliśmy się jakich składników trzeba użyć do wykonania rogala i poznaliśmy recepturę na pyszne nadzienie.

Następnie dobraliśmy się w pary i każda dwójka przygotowała pod okiem mistrza cukiernictwa własny smakołyk. Wałkowanie ciasta drożdżowego i podsypywanie go mąką sprawiło nam dużo frajdy. Podczas degustacji wspaniałego ciasta obejrzeliśmy krótki film o Poznaniu. Na koniec warsztatów każdy z nas otrzymał certyfikat czeladnika cukiernictwa.

Naszą wycieczkę zakończył spacer wśród kamieniczek Starego Rynku. Z zadartymi głowami obejrzeliśmy trykające się koziołki i wysłuchaliśmy hejnału z wieży Ratusza. Wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń.

Aneta Skorupińska
Izabela Jarosz