Aktywnie spędzamy czas w 2a

W tym roku szkolnym klasa 2a bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Zdrowo jem, więcej wiem”! Oprócz zdrowego odżywiania projekt ten promuje aktywność fizyczną.

Dzieciaki otrzymały wcześniej tzw. zadanie wyprzedzające o następującej treści: „Zastanów się jakie gry i zabawy można przeprowadzić w szkole, gdy nie można wyjść na świeże powietrze”.

Kreatywność dzieci przerosła moje oczekiwania. Oprócz tradycyjnych, dobrze znanych dzieciom zabaw ruchowych pojawiły się zupełnie nowe i to powiązane z tematyką jesienną. „Berek – jeżyk”, „Kasztanowy berek”, czy „Spadające liście” to tylko część propozycji jesiennych zabaw ruchowych. I tak przez kilka kolejnych lekcji zajęć wychowania fizycznego, to dzieciaki przejęły inicjatywę. Ja byłam tylko osobą koordynującą.

A w co się bawiliśmy? Bawiliśmy się w „Spadające liście”, „Kasztanowe biegi”, „Skoczki”, „Krzaczki”, „Litery”, „Berka samolot + 3 pajace”, „Berka – banana”, „Kalambury – zwierzęta” „Pająka i muchę”, „ Lawinę”, „Raz dwa trzy Baba – Jaga patrzy”, „Berka – przyjaciela”, „Berka z przyklękiem”, „Berka – most”, „Berka z obrotem”, „Podłoga parzy”, „Koty i psy”, „Wiewiórki w dziupli”, „Powódź i suszę”, „Wyścigi rzędów”, „Wyścigi z czworakowaniem”, „Pająka”, „Przysiady”, „ Zegar”, Ptasie gniazda”. Po takiej dawce energii, łatwiej było nam wrócić do swoich obowiązków.

wychowawczyni
Agata Borowska

Opublikowano: 12.11.2017

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu

Pomniejsz / powiększ czcionkę
Zmień kontrast