Zawody pływackie

W dniu 10 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach pływackich, w których wystartowaliśmy w konkurencji sztafetowej 10x25m. Zespół musiał składać się z 5 dziewcząt i 5 chłopców, a nasz zespół dodatkowo uzupełniał jeden zawodnik rezerwowy. Przed samymi zawodami mieliśmy okazję do dobrej rozgrzewki, ponieważ awaria tramwaju „zachęciła” nas do spaceru z ulicy Kórnickiej, aż pod same Termy Maltańskie, które były celem naszej podróży.

Zawody odbyły się w dwóch seriach, a łącznie udział wzięło 18 szkół. Bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa nr 14, która uzyskała rewelacyjny czas: 2:26,01. Na drugim miejscu z niewielką stratą SP 29 z czasem: 2:30,07. Warto zaznaczyć, że obie te szkoły mocno stawiają na tę dyscyplinę sportu, co od razu pokazują na tego typu zawodach.

Nasza reprezentacja walczyła dzielnie do samego końca sztafety i uzyskała wynik: 3:32,04, co uplasowało nas na 9 pozycji, czyli dokładnie w połowie stawki. Serdecznie gratulujemy uzyskanego wyniku, dziękujemy za zaangażowanie i czekamy na kolejne okazję, aby zaprezentować się podczas rywalizacji sportowej.

 

Grzegorz Szymanek

Opublikowano: 12.10.2017

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu

Pomniejsz / powiększ czcionkę
Zmień kontrast