Owocowy zawrót głowy w klasie 2b

   Jesień w pełni, a więc czas na to, aby skorzystać z darów, jakie przynosi nam ta pora roku. W czwartek, 19 października dzieci z klasy 2b od rana obchodziły „Dzień Owoców”.

Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, dlaczego spożywanie owoców i warzyw jest tak ważne dla naszego zdrowia, co to są witaminy oraz jaki wpływ mają na nasze samopoczucie. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że powinniśmy spożywać je przynajmniej 3 razy dziennie. Tym bardziej cieszy nas fakt, że bierzemy udział w programie „Owoce i warzywa w szkole” i codziennie z niecierpliwością czekamy na kosz pełen witamin. Najczęściej są w nim jabłka, które są najbardziej ulubionym owocem większości dzieci z naszej klasy.

Punktem kulminacyjnym naszego owocowego dnia było przygotowanie sałatki owocowej. Każdy z nas przyniósł swoje ulubione owoce, także i te egzotyczne. Kiedy przystąpiliśmy do pracy w klasie unosił się piękny zapach, a smak samodzielnie przyrządzonej sałatki wspominaliśmy jeszcze następnego dnia. Nasze zadowolone miny i dobry humor widać na zdjęciach, które zrobiła nam nasza pani.

wychowawca: Danuta Szymanowska

Opublikowano: 21.10.2017

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu

Pomniejsz / powiększ czcionkę
Zmień kontrast