Jesień, jesień, jesień – ach, to TY! z klasą 3e

W miniony piątek uczniowie klasy 3e zorganizowali wyjście w plener przyrodniczo – artystyczny. Przyrodniczy dlatego, że chcieliśmy zobaczyć, jak egzotyczne okazy roślin przygotowują się do polskiej zimy. Artystyczny dlatego, że zaplanowaliśmy uwiecznić jesienną przyrodę na pracach plastycznych. Pojechaliśmy do poznańskiego Ogrodu Botanicznego.
Odwiedziliśmy obszary Azji, Ameryki i nasze rodzime, polskie. Okazało się, że rośliny rosnące na mroźnych terenach – jeszcze kwitły! Pozostałe przystosowały się do polskich zim i z drzew liściastych opadały kolorowe liście, a iglaste, jak każe natura – cieszyły oko zielenią. Oglądaliśmy żywe, martwe drzewa – natura nie znosi pustki! Na martwych drzewach schronienie i pożywienie znajdują inne organizmy.
Udało nam się zobaczyć wiewiórkę szykującą zapasy do zimowej spiżarni! Przy okazji oglądania wiewiórki, zrobiliśmy sobie bieg terenowy. Chcieliśmy jak najlepiej przyjrzeć się rudemu zwierzątku. Nie wyglądała na przestraszoną, chyba sprawiało jej przyjemność nasze zainteresowanie:).
Później usiedliśmy sobie wygodnie na miejscu piknikowym i po zjedzeniu przysmaków, zabraliśmy się do realizowania części plastycznej. Mając przed oczami piękne widoki, rysowaliśmy pejzaż jesienny. Jesień, złota polska jesień, zniewala swym urokiem. Staraliśmy się uchwycić kolory i naturę w całej jej urodzie i majestacie.

Wycieczkę uważamy za bardzo udaną!

Adriana Maćkowiak

Opublikowano: 22.10.2017