Bezpieczny przejazd

Dnia 26 października 2017 roku pracownicy Zakładu Linii Kolejowych w Poznaniu, przy współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego, przeprowadzili cykl zajęć edukacyjnych w ramach kampanii „Bezpieczny przejazd”.

Uczniowie klas 4f i 4b uzyskali wiele cennych i niezbędnych informacji.

Głównym celem przeprowadzonych zajęć było podniesienie świadomości naszych uczniów na temat zagrożeń wynikających z braku zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych oraz eliminacja negatywnych zachowań podczas przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych i korzystania z „dzikich przejść”.

W październiku każdego roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. starają się dotrzeć z przekazem kampanii „Bezpieczny przejazd” do jak największej liczby dzieci poprzez organizację prelekcji edukacyjnych. Akcja prowadzona jest we współpracy ze Strażą Ochrony Kolei.

Uczniowie „Siódemki” uzyskali informacje o podstawowych zasadach przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych, poznali znaki, nabyli wiedzę, czego nie wolno robić na terenie kolejowym. Zajęcia urozmaicone były filmami edukacyjnymi, grami, zabawami i konkursami. W trakcie zajęć uczestnicy otrzymali różne minigadżety i zeszyty edukacyjne.
Dziękuję organizatorom za rewelacyjną edukację najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Grażyna Szmyt

Opublikowano: 29.10.2017