Sztafetowe biegi przełajowe

We wtorek, 26 września, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych, gdzie uczestniczyli w biegu 8x800m. Reprezentacja naszej szkoły składała się z zespołu chłopców i dziewcząt, a same zawody miały rangę mistrzostw Miasta Poznania, z których awans do finału wojewódzkiego uzyskują 4 najlepsze drużyny w danej kategorii.

               Pierwsi swój bieg rozgrywali chłopcy w składzie: Jacek Nowak, Kwiatkowski Michał, Janiszewski Mateusz, Jeliński Tomasz, Cymerman Jan, Behr Mateusz, Marciniak Aleksander, Szafranek Marcel. Wystartowaliśmy spokojnie, nie szarpiąc tempa, ponieważ start biegu usytuowany był na podbiegu pod górkę, gdzie można było stracić dużo sił, przesadzając z tempem. Realizując nasze wspólne ustalenia taktyczne na te zawody, sukcesywnie odrabialiśmy straty i wyprzedzaliśmy z każdą zmianą kolejne szkoły uczestniczące w zawodach. Ostateczny wynik to 25 minut 22 sekundy, dzięki czemu uplasowaliśmy się na 3 miejscu w kategorii chłopców ze szkół podstawowych!!! Wywalczyliśmy tym samym awans do finału wojewódzkiego.

               Jako drugie startowały dziewczyny w składzie: Adamczewska Bianka, Borkowska Oliwia, Osipowicz Maria, Adamczak Agnieszka, Derpińska Emilia, Prauzińska Weronika, Gendera Agata, Golec Maja. Założenia na ten bieg były podobne do biegu chłopców, zacząć spokojnie, żeby później przyspieszać. Niestety, w pewnym momencie na jednym z rozwidleń trasy zabrakło wolontariuszy kierujących biegaczy w dobrą stronę i jedna z dziewczynek pomyliła drogę, przez co straciliśmy cenne sekundy, a konkurencja była bardzo dobrze przygotowana i wykorzystała nasz błąd. Dziewczyny dzielnie walczyły do końca, żeby zająć jak najlepsze miejsce (jeszcze na kilka metrów przed metą wyprzedziliśmy jedną szkołę). Ostateczny wynik to 29 minut 25 sekund  – 10 miejsce.

               Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie, dziękujemy za sukcesy i trzymamy kciuki za dalsze, wybitne osiągnięcia.

Zapraszamy na finał wojewódzki, który odbędzie się 12 października na hipodromie Wola w Poznaniu.

Karolina Łopatecka i Grzegorz Szymanek

Filmik

Opublikowane: 27.09.2017

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu

Pomniejsz / powiększ czcionkę
Zmień kontrast