Warsztaty z Panią Ilustrator w 1B

W piątek, 9 czerwca uczniowie klasy 1b gościli panią Elżbietę Krygowską–Butlewską, która jest ilustratorem książek dla dzieci. Wszyscy znamy panią ilustrator, bo często bywa w naszej szkole, zwłaszcza przy okazji odbywających się konkursów recytatorskich i także dlatego, że jest przyjacielem Siódemki.
Pani Elżbieta przyniosła na spotkanie i warsztaty z dziećmi egzemplarze książek, które ilustrowała, między innymi „ Rozwesołki” , „Rozwesołki drugie” oraz „ Imię to nie fraszka”. Przyniosła również plakaty i karty z fragmentami ilustracji w jej wykonaniu pokazujące poszczególne etapy pracy nad tworzeniem ilustracji do książki. Dzieci z uwagą słuchały opowiadania pani Krygowskiej – Butlewskiej o współpracy z pisarką książek dla dzieci – panią Joanną Papuzińską. Zadawały też bardzo dużo pytań. Mogły z bliska, a nawet z bardzo bliska, bo z pomocą lupy zobaczyć, jak wyglądają poszczególne kreski stawiane na ilustracji. Dzieciom bardzo podobały się różne śmieszne ludziki i zwierzątka. Po wysłuchaniu wierszyków o miesiącach i obejrzeniu do nich ilustracji, jakie wykonała pani Elżbieta same mogły zilustrować cyfry, które tworzą ich datę urodzenia. To zajęcie dało dzieciom dużo radości i okazało się, że wyobraźnia dziecięca nie zna granic, a i konkurencja dla Pani Elżbiety już rośnie. Na koniec uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne
z wykorzystaniem zilustrowanych przez siebie liczb. Warsztaty tak się spodobały dzieciom, że zaprosiły panią Elżbietę na kolejne zajęcia w nowym roku szkolnym.

Danuta Szymanowska

Opublikowano: 11.06.2017

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu