Święto Szkoły 2017

1 czerwca w Siódemce obchodziliśmy nie tylko Międzynarodowy Dzień Dziecka, ale także Święto Szkoły, które stało się już naszą tradycją.
W tym świątecznym dniu wszyscy uczniowie i nauczyciele przychodzą do szkoły w strojach galowych, a podczas uroczystego apelu, przypominamy sobie sylwetkę patrona naszej szkoły – Erazma z Rotterdamu oraz wręczamy statuetki Złotego Erazma dla klas, które w bieżącym roku szkolnym, zdobyły najwięcej punktów. W tym roku wszystkie zadania skupiały się wokół szeroko rozumianego tematu „czasu”.

Statuetki Złotego Erazma zdobyły klasy:

  • w kategorii klas II – klasa II a
  • w kategorii klas III – klasa III b
  • w kategorii klas IV – klasa IV c
  • w kategorii klas V – klasa V a
  • w kategorii klas VI – klasa VI b

(zobacz foto z wręczenia Erazmów)

Święto szkoły to także okazja na dokonanie wpisu do Księgi Patrona. Mogą go dokonać jedynie uczniowie z wzorową postawą i zachowaniem oraz nienagannymi wynikami w nauce.

(zobacz foto z wpisów do Księgi Patrona)

Takie spotkanie wszystkich uczniów stało się też doskonałą okazją do pochwalenia się sukcesami, jakie odnieśli poszczególni uczniowie i całe klasy/zespoły oraz wręczenia im dyplomów, nagród, medali i statuetek.

Nie byłoby święta bez występów artystycznych. Już z samego rana specjalnie dla kolegów i koleżanek z klas 0-2, nagrodzone II miejscem przedstawienie „Tak ciężko, tak lekko” zaprezentowali uczniowie klasy IIb. Trochę kolorowego ruchu wprowadził występ Siódemkowego zespołu świetlicowego, który zaprezentował dwa układy taneczne (video). Był także występ wokalny nagrodzonej Dominiki Połeć z klasy 6a, która zaśpiewała piosenkę z repertuaru zespołu Abba – „Thank you for the music” (video), a na zakończenie na trąbce swoje umiejętności zaprezentował Karol z klasy 6b (video).

Po uroczystym apelu, uczniowie udali się ze swoimi opiekunami do miejsc, w których zaplanowane dla nich były specjalnie przygotowane zajęcia tematyczne.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za odpowiedzialną postawę podczas apelu i zapraszamy do dobrej zabawy już za rok.
Zapraszamy też do galerii zdjęć poniżej, a także do albumu zawierającego więcej zdjęć z obchodów Święta Szkoły (album foto).

opublikowano: 01.06.2017

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu

Pomniejsz / powiększ czcionkę
Zmień kontrast