Pływacy Brawo

Najlepsi pływacy –  uczniowie „Siódemki” przyczynili się do sukcesu, zdobyliśmy bon o równowartości 2 tysięcy złotych za udział w cyklu zawodów pływackich w roku szkolnym 2016/2017.

Pod koniec maja na poziomie klas drugich i trzecich odbyło się podsumowanie nauki pływania w roku szkolnym 2016/2017.  Było to uwieńczeniem ciężkiej pracy włożonej przez uczniów „Siódemki” i ich trenerów podczas zajęć z nauki pływania. Zabawa była wspaniała, wszyscy posiadali równe szanse, rodzice mieli możliwość obserwacji umiejętności pływackich swoich pociech.

W klasach drugich należało pokonać dystans 25 metrów, a w klasach trzecich 50 metrów dowolnym stylem pływackim. Wszyscy uczniowie, którzy przepłynęli założony dystans  otrzymali certyfikaty pływackie „Już pływam”.

Na podstawie eliminacji wyłoniono ekipę najlepszych pływaczek i pływaków Szkoły Podstawowej nr 7, która godnie reprezentowała naszą szkołę w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich Szkół Podstawowych kończących Edycje Nauki Pływania w roku szkolnym 2016/2017 na Termach Maltańskich.

Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy z klas 3 wywalczyli brązowy medal (III miejsce) wśród wszystkich Szkół Podstawowych miasta Poznania:

III miejsce w sztafecie 4x25m stylem dowolnym dziewcząt dla dzieci klas II i III Szkół Podstawowych miasta Poznania. Reprezentacja:

  1. Dymek Mia
  2. Brzozowska Aleksandra
  3. Kozakiewicz Łucja
  4. Sokołowska Marianna

III miejsce w sztafecie 4x25m stylem dowolnym chłopców dla dzieci klas II i III Szkół Podstawowych miasta Poznania. Reprezentacja:

  1. Pietkun Szymon
  2. Kałas Jan
  3. Jahns Stanisław
  4. Nowak Jacek

W kategorii dziewcząt klas 2 zajęliśmy następujące miejsca:

IV Augustyniak Julia (tuż za podium),  VIII Matysiak Zofia, XVIII Szkodzińska Daria.

W kategorii chłopców klas 2:

Srebrny medal zdobył Kowalczyk Bartosz, VII miejsce zajął Korycki Adam, a XIII Lis Witold.

Gratuluję wszystkim uczestnikom i życzę dalszych sukcesów sportowych.Dziękuję wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za wspaniałą  sportową postawę i osiągnięcie tak dobrych rezultatów.

Najbardziej cieszy fakt, że stan umiejętności pływania wśród naszych uczniów jest na bardzo wysokim poziomie.

Ze sportowym pozdrowieniem Trener pływania Grażyna Szmyt

 

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu

Pomniejsz / powiększ czcionkę
Zmień kontrast