Lekcja Patryka w 2e – „Komiksy – moja pasja”

W środę, 14.06. Patryk przygotował dla uczniów klasy 2 e lekcję, na której zachęcał do czytania komiksów i przedstawiał swoją pasję. Lekcja miała taki właśnie tytuł: „Komiksy – moja pasja”.
Na początku zajęć wyświetlił prezentację: dowiedzieliśmy się, że pierwsze komiksy powstały w latach 30 XX wieku, komiks z Myszką Miki kosztował 25 centów. Patryk opowiadał inne różne ciekawostki. Komiksami zainteresował go Tata. Komiksy mogą uczyć, poszerzać wiadomości, ćwiczyć wyobraźnię. W latach 60 i 70 XX wieku, w Polsce były niedoceniane. Ale mieliśmy rodzimych rysowników.
Następnie Patryk rozdał dzieciom karty pracy – każdy tworzył swój własny komiks, a dla ułatwienia uczniowie dostali różne „dymki”, w które wpisuje się wypowiedzi bohaterów.
3 najpiękniejsze komiksy zostały wybrane przez Patryka i nagrodzone.
Klasa gromkimi brawami podziękowała Koledze za wspaniałą lekcję.
Przyłączam się do serdecznych gratulacji za udany debiut nauczycielski.

Adriana Maćkowiak – wychowawczyni

Opublikowano: 14.06.2017