Deser ortograficzny z panią Joanną Krzyżanek

W czwartek, 8 czerwca 2017 roku, uczniowie klasy 2e po raz ostatni w tym roku szkolnym gościli panią Joannę Krzyżanek, autorkę poczytnych książek o Lamelii Szczęśliwej i Cecylce Knedelek. Dzisiaj też podsumowali wszystkie zawiłości polskiej ortografii, z którą zmagali się co miesiąc na warsztatach.
Po ciężkiej rozmowie, odpowiadaniu na pytania Gościa o zasady pisowni polskiej, nadszedł czas na apetyczne zakończenie rocznej pracy. Dzieci musiały samodzielnie przygotować sobie deser złożony z wafelka do lodów, kremu czekoladowego!!!! TRUSKAWEK!!! Dla chętnych i odważnych była jeszcze dodana bita śmietana! Zabawy mnóstwo, radości wiele – miejmy nadzieję, że w taki sposób utrwalana ortografia pozostanie w głowach na zawsze.
Bardzo dziękujemy pani Joannie Krzyżanek za umilenie szkolnej pracy, pani Karolinie i naszej, szkolnej pani Basi z biblioteki, które pomagały w organizowaniu pracy oraz RODZICOM, którzy zaopatrywali nas w potrzebne artykuły.
Jesteśmy chętni brać nadal udział w takich wesołych warsztatach!

Adriana Maćkowiak – wychowawczyni

Opublikowane: 8.06.2017