„Urodziny Reksia”

W środę, 17 maja 2017 roku, najmłodsza grupa wiekowa Siódemki uczciła 50 rocznicę Urodzin filmowego Reksia. Okazało się, że jest on doskonale znany prawie wszystkim, a kto Reksia jeszcze nie znał – właśnie poznał.
Dzieci z Małego Samorządu Uczniowskiego przygotowały dubbing filmu pt.: „Reksio pielęgniarz”; samodzielnie ułożyły dialogi i użyczyły głosów. Zaprezentowały też bajkę z udziałem Reksia pt.: „Gdyby kózka nie skakała…”.
Wszyscy goście Jubilata zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w naśladowanie ruchów i dźwięków wydawanych przez wesołego psiaka podczas czołówki filmów z serii „Reksio”.
Musieli także wypisać cechy, za które jest on tak bardzo kochany.
Na koniec, jak wypada podczas obchodów Urodzin, wszyscy odśpiewali Jubilatowi gromkie „Sto lat”, zgasili świeczki urodzinowe na torcie i postanowili uczcić tę rocznicę zakładając Szkatułki Dobrych Uczynków. Jubileusz Reksia zbiega się z Dniem Dobrych Uczynków – doskonała zatem okazja do zastanowienia się nad tym, co dobrego można zrobić dla ludzi, zwierząt i ogólnie pojętej przyrody.
Było bardzo wesoło – dokładnie tak, jak powinno być na 50 Urodzinach.
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę, a Wykonawcom za wspaniałe przygotowanie się do swoich ról.

Jolanta Ławniczak, Izabela Jarosz, Adriana Maćkowiak

opiekunki MSU