Ja i Internet

W czwartek, 11 maja, klasa VId zaprosiła kolegów i koleżanki z klas IV – VI na przedstawienie pod tytułem „Ja i Internet”. Uczniowie klasy VId zaproponowali ciekawy sposób opowiedzenia o niebezpieczeństwach czyhających w sieci. Inscenizacja nawiązywała do zagrożeń związanych z nadmiernym spędzaniem czasu przed komputerem.

Przedstawienie rozpoczęło się w chwili powrotu Kasi – głównej bohaterki – ze szkoły. Kasia zaraz po wejściu do swojego pokoju włączyła komputer. Nie chciała zjeść przygotowanego przez mamę obiadu ani pojechać z tatą do babci, której obiecała pomóc w myciu okien. Cały dzień spędziła przed komputerem, wyłączając go dopiero w nocy.

Po zaśnięciu dziewczynę nawiedziły „duchy zagrożeń internetowych”. W pokoju śpiącej Kasi pojawiły się zjawy: wirusa, oszusta, złych treści, spamu i uzależnienia. Każda z nich opowiedziała o niebezpieczeństwie, jakie ze sobą niesie.
Ostatecznie Kasia obudziła się z krzykiem i wspólnie z rodzicami uzgodniła zasady bezpiecznego korzystania z Internetu w ich domu.

Przedstawienie zostało ciepło przyjęte przez wszystkich uczniów, a także przez rodziców, którym przy okazji wywiadówki, dumni aktorzy mogli zaprezentować efekty swojej pracy.
Być może taka forma opowiadania młodzieży o sprawach ważnych, stanie się tradycją w Siódemce.

Opiekunowie:

Agata Maćkowiak – wychowawca klasy VId
Andrzej Gągało – nauczyciel zajęć komputerowych

Opublikowano: 15.05.2017

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu

Pomniejsz / powiększ czcionkę
Zmień kontrast