Dzień Niepodległości

11listopadaNarodowe Święto Niepodległości obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795–1918).

   Dnia 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości wzięły udział klasy czwarte, piąte i szóste oraz grono pedagogiczne.

11 listopada - Dzień Niepodległości
11 listopada – Dzień Niepodległości

Za oprawę imprezy odpowiedzialne były: pani Kinga Jakubowska, pani Katarzyna Miler oraz uczniowie z klas: 6b, 6e i 5a.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w czasie której uczniowie przedstawili scenkę upamiętniającą trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości w XIX i u progu XX wieku.
Tłem dla kwestii wygłaszanych przez małych aktorów była prezentacja multimedialna przedstawiająca najważniejsze zrywy Polaków w obronie wolności, gdy nasz kraj znajdował się pod zaborami. Na zakończenie uroczystości szkolnej, przy akompaniamencie pani Katarzyny Miler, wszyscy uczniowie z towarzyszeniem chórku szkolnego zaśpiewali pieśni patriotyczne takie jak: „Rota”, „Przybyli ułani pod okienko” oraz „Piechota”.

Zobacz więcej…

2016-11-09-12_15-9W środę, 9 listopada, młodsi uczniowie Szkoły spotkali się w holu, aby uczcić pamięć Poległych w walkach o niepodległość naszej Ojczyzny. Wszyscy stawili się w mundurkach ozdobionych symbolami Polski. Przy okazji Święta Niepodległości dzieci poznały bolesny i trudny okres historii naszego kraju. Dowiedziały się, że o naszą wolność walczyli ich rówieśnicy oraz niewiele starsza od nich samych młodzież.

Zobacz więcej…