„(Nie)spełnione marzenie” klasy 2h na XIX Konkursie Jasełek

    16 grudnia, w lekko mroźny piątkowy dzień wybraliśmy się , jak co roku, na XIX Konkurs Jasełek na Osiedle Rusa do Szkoły Podstawowej nr 6.
Tym razem opowiedzieliśmy historię pewnego drzewa, które marzyło, by zostać w przyszłości skrzynią na królewskie skarby. Ku jego rozpaczy prości drwale przerobili je na zwyczajny żłóbek i dopóki nie zdarzył się Cud Betlejemskiej Nocy, drzewo było pogrążone w rozpaczy. Dopiero, kiedy w tym prostym „naczyniu” został złożony Nowonarodzony Zbawiciel Świata, drzewo zrozumiało, że otrzymało coś ponad jego przyziemne marzenia. Rozkwitło w miłości i zachwycie.
Młodzi aktorzy sprostali trudnemu zadaniu doskonale, stanęli na wysokości zadania i zachwycili jury oraz zgromadzoną publiczność. Już podczas przedstawienia otrzymali gromkie oklaski za urzekający Taniec Aniołów. „(Nie)spełnione marzenie” spełniło nasze marzenia i na 10 występujących grup zajęliśmy III miejsce! Muzyka, układy taneczne i niewypowiedziana werbalnie fabuła przybliżyła nasz wszystkich ku Świętom Bożego Narodzenia, stwarzając niepowtarzalny klimat i obszar do refleksji. Czy my zawsze jesteśmy szczęśliwi, gdy dostaniemy to, co chcemy? Czy nie bardziej, gdy otrzymujemy to, co naprawdę jest nam potrzebne?
Święta to dobry czas na zatrzymanie, zadumę i przemyślenia. Mam nadzieję, że nasz spektakl przyczyni się do dobrego przeżycia Świąt, czego wszystkim i sobie z serca życzymy !
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Konkursu.

Beata Żyto
dumna z Aktorów wychowawczyni klasy II H

publikacja: 21 XII 2016

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu