Klasy piąte w Teatrze Nowym

Dnia siódmego grudnia klasy : 5a, 5b, 5c i 5d udały się do Teatru Nowego, aby skorzystać z oferty edukacyjnej teatru – Nowy czyta dzieciom.

W ramach akcji uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z aktorami teatralnymi i telewizyjnymi: panem Michałem Grudzińskim oraz panem Andrzejem Niemytem.
Aktorzy czytali fragmenty lektury: „Opowieść wigilijna” Karola Dickensa, a następnie rozmawiali z dziećmi o pracy w teatrze oraz na planie filmowym i seriali telewizyjnych. Uczniowie chętnie zadawali pytania aktorom o wspomnienia z dzieciństwa, o anegdoty związane z pracą w teatrze i w ulubionych serialach oraz o ich dalsze plany zawodowe.

Szczególnie ujął dzieci jak zawsze uśmiechnięty i pełen poczucia humoru pan Michał Grudziński, który zaprezentował swój kunszt aktorski i nawiązał doskonały kontakt z małymi słuchaczami.
Bardzo dziękujemy aktorom Teatru Nowego za poświęcony czas i spotkanie z uczniami SP7.

Kinga Jakubowska

publikacja: 11 XII 2016